Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Vítejte na stránce Apetit veggie! Najdete zde pohromadě všechny vegetariánské a veganské recepty, užitečné informace a články, novinky ze světa zdravé výživy, trendy rostlinného stravování, rozhovory s celebritami a známými blogery, ale také mnoho dalšího.

Apetit veggie! je určen nejen vegetariánům a veganům, ale všem, kteří chtějí vařit a jíst bez masa, zdravě a lehce, ale nerezignovat na tom na skvělou chuť. Apetit veggie - návod na báječné jídlo a spokojený život.

Čokoládová pěna z aquafaby

Jde ušlehat sníh bez bílků? Věřte, či nevěřte: bude vám stačit plechovka cizrny. Recept na lehoučkou veganskou čokoládovou pěnu, kterou místo vaječného bílku nadnáší aquafaba, tedy nálev z cizrny, jsme získali od slovenské blogerky a propagátorky rostlinné stravy Barbory Drahovské neboli ReBarbory. Spoustu dalších bezmasých receptů najdete na jejím blogu Rebarbora.blog.

Rastlinná strava vie byť neskutočne chutná

Při brouzdání po internetu jsme narazili na její recepty. Jsou lehké, zdravé a krásné, stejně jako její internetový zápisník rebarbora.blog. Představujeme vám Barboru Drahovskou alias ReBarboru, slovenskou food blogerku, muzikantku, publicistku, spoluautorku oblíbené vegetariánské kuchařky Zdravé raňajky.

Avokádo budoucnosti

Jak prodloužit životnost potravin přírodní cestou? Vědci se pokoušejí najít inovativní způsoby, pomocí nichž udrží zeleninu a ovoce déle svěží. První plody ošetřené novou metodou se minulý týden objevily poprvé v prodeji. Zatím jen v USA.

Za čisté parky

Kdo by neměl rád piknik? Louka, deka, příroda, spousta přátel a dobrého jídla a pití. Jenže pak přijde konec a s ním sbírání odpadků.

Míša a Lukáš Vincourovi: Zvířata nejíme, protože patří sama sobě. Nemáme právo si je nárokovat

Mladí manželé Míša a Lukáš Vincourovi zasvětili svůj život zvířatům. Vegany jsou už spoustu let, ale potom, co se potkali a vzali, založili společnou platformu s názvem Zvířata nejíme, prostřednictvím které šíří osvětu, prodávají nejrůznější výrobky a točí poučná i šokující videa. Na to, co je k veganství přivedlo, co je inspiruje a proč bojují za práva zvířat, jsme se jich zeptali v následujícím rozhovoru.

Stránky

Stránky